Açık Pzt - Cuma 10:00-18:00
info@mediapetra.com İletişim 0549 486 56 04
Açık Pzt - Cuma 10:00-18:00
info@mediapetra.com İletişim 0549 486 56 04

B2B Dijital Pazarlama | 6 Strateji

B2B Dijital Pazarlama; Bir metal imalat şirketi, ürünlerini daha fazla satmanın bir yolunu arıyor. Diğer birçok B2B şirketi gibi, potansiyel müşterilere kapılarını açtılar, ancak hiçbir işletme onlardan satın almıyor. Dönüşümleri artırmak için ne yapabilirler? 

Cevap, B2B şirketleri için dijital pazarlamadır. Sektörünüzdeki en iyi ürünlere veya hizmetlere sahip olabilirsiniz, ancak çevrimiçi pazarlama olmadan asla müşteri çekemezsiniz. Bu nedenle, işletmenizin dijital B2B pazarlamasından yararlanması çok önemlidir.

Ama bunu nasıl yapabilirsin? B2B şirketleri için dijital pazarlama söz konusu olduğunda hangi yöntemler en iyisidir? Aşağıda, altı üst düzey dijital B2B pazarlama stratejisiyle bu sorunun cevabını keşfedeceğiz.

İşletmeniz için 6 harika B2B pazarlama stratejisi

Dijital pazarlama tek bir stratejiye indirgenemez. Aksine, yeni müşteriler çekmek ve daha fazla gelir elde etmek için uygulayabileceğiniz birkaç taktik var.

İşte işinize yardımcı olacak altı yıldız dijital B2B pazarlama stratejisi!

1. Arama motoru optimizasyonu (SEO)

Uygulayabileceğiniz en önde gelen B2B dijital pazarlama stratejilerinden biri arama motoru optimizasyonudur (SEO). SEO, web içeriğinizi Google arama sonuçlarında üst sıralarda yer alacak şekilde optimize etmeyi içeren bir pazarlama stratejisidir.

SEO için optimize etmenin en iyi yollarından biri, sitenizdeki yazılı içeriğinize hedef anahtar kelimeler eklemektir . Bu anahtar kelimeler, Google’a içeriğinizi hangi aramaların sıralayacağını söyler ve daha alakalı bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olur.

Kullanabileceğiniz diğer SEO taktikleri şunları içerir:

 • Backlink (diğer web sitelerinden içerik bağlantılar)
 • Resimlerinizi sıkıştırmak ve onlara alt etiketler vermek
 • Web sitenizde HTTPS kullanma
 • Google Benim İşletmem profili oluşturma
 • Ve dahası!

Başarılı bir SEO kampanyasıyla, sitenizi alakalı anahtar kelimeler için en iyi arama sonuçlarından bazılarına getirebilir ve potansiyel müşterilerin sattığınız ürünlerle ilgili terimleri aradıklarında sizi bulmasını sağlayabilirsiniz.

2. Google Adwords (PPC) reklamcılığı

SEO, Google arama sonuçları aracılığıyla insanlara ulaşmanın tek yöntemi değildir. Tıklama başına ödeme (PPC) reklamlarını kullanarak benzer bir etki elde edebilirsiniz. PPC reklamları , diğer sıralamaların üzerinde, arama sonuçlarının en üstünde görünür. Organik sonuçlara benziyorlar , ancak üst köşede “Reklam” etiketi var.

Bir PPC kampanyası başlatmak için Google Ads‘de bir hesap oluşturabilirsiniz . Burada, reklamlarınızla hedeflemek istediğiniz belirli anahtar kelimeler için teklif verebilirsiniz . Birisi bir anahtar kelime aradığında, Google reklamları iki faktöre göre görüntüler:

 • Teklif tutarı
 • Kalite Puanı (Google’ın reklamların genel kalitesine ilişkin değerlendirmesi)

Optimum teklif verme stratejisine ve yeterince yüksek bir Kalite Puanına sahip olmak çok önemlidir. reklamların İdeal anahtar kelimeler için yüksek rütbeli olabilir. O zaman bu reklamlar, organik, SEO tabanlı içeriğinizle aynı etkiyi elde etmenize yardımcı olabilir. En iyi yanı, reklamlarınız için yalnızca insanlar tıkladığında ödeme yaparsınız!

3. Sosyal medya pazarlaması

Sosyal medya, dijital B2B pazarlama kampanyanız için başka bir harika fırsat sunuyor. Ortalama bir kullanıcı İnternet zamanının %28’ini sosyal medyada geçirir ve bu da onu geniş bir kitleye ulaşmak için mükemmel bir yer haline getirir.

Sosyal medya, işletmeniz için bir hesap oluşturabilirsiniz platformların çeşitliliği ve kullanıcıları çekmek için ilgi çekici içerik yayınlayın. Bu içerikler arasında videoları ve işiniz ile ilgili Infographicsler hedef kitleye ilginç kanıtlar sunuyor olabilir.

Ayrıca ücretli sosyal medya reklamları ile hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Bu ücretli reklamları hesabınızdan ayarlayabilirsiniz ve bunlar, kullanıcıların sosyal medya akışlarında görünecektir. Hatta en alakalı kitleye ulaşmak için yaş ve konum gibi özelliklere göre belirli kullanıcı gruplarını hedefleyebilirsiniz!

4. Web tasarımı ve geliştirme

Neredeyse tüm B2B dijital pazarlamanız, kullanıcıları tek bir yere yönlendirir: Web siteniz. Bu nedenle, web tasarımınızı optimize etmek çok önemlidir .

Web tasarımı, hem teknik hem de görsel unsurları kapsayan çeşitli uygulamaları içerir. Amaç, sitenizin sorunsuz çalışmasını, çekici görünmesini ve mümkün olduğunca kullanıcı dostu olmasını sağlamaktır. Web sitenizi optimize etmenin en iyi yollarından bazıları şunlardır:

 • Sayfa yükleme hızlarınızı iyileştirme
 • Sitenizi mobil uyumlu hale getirmek için duyarlı tasarımı kullanma
 • Renk şeması ve logo gibi görsel öğelerle kendinizi markalama
 • Sezgisel bir navigasyon kurulumuna sahip olmak
 • Bol miktarda beyaz alan kullanmak
 • Ve dahası!

Tüm bu teknikleri sitenize uyguladığınızda, trafiğinizde önemli bir artış görecek ve sonuçta daha fazla dönüşüm elde edeceksiniz.

5. İçerik pazarlaması

Mümkün olduğunca çok sayıda alakalı kullanıcıyı web sitenize çekmek istiyorsunuz ve bunu yapmanın en iyi yollarından biri alakalı içerik kullanmaktır. Bu nedenle, potansiyel müşterileri çekmek için çekici web içeriği hazırlamayı içeren içerik pazarlamasını kullanmak çok önemlidir .

İçeriğiniz, video gibi şeyler de dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde olabilir. Bununla birlikte, blog gönderileri gibi yazılı içerik, genellikle kullanıcıları çekmenin en güvenilir yollarından biridir, çünkü size anahtar kelimeler ekleme ve Google gibi arama motorlarında üst sıralarda yer alma fırsatı verir.

Tahmin edebileceğiniz gibi, içerik pazarlaması SEO ile yakından ilgilidir. İçerik pazarlaması, kullanıcılara sitenizde etkileşimde bulunmaları için bir şeyler verirken, SEO, bu içeriği kullanıcıların bulabileceği Google arama sonuçlarına yerleştirir.

İçerik pazarlama stratejiniz, sosyal medya ve e-posta pazarlama çabalarınızla da sorunsuz bir şekilde bağlantı kuracaktır.

6. E-posta pazarlaması

Son bir B2B dijital pazarlama stratejisi, e-posta pazarlamasını kullanmaktır . E-posta, büyük ölçüde bir yeniden pazarlama biçimi olduğundan, yani sitenizi daha önce ziyaret etmiş kişilere yönelik pazarlama olduğundan inanılmaz derecede etkili bir yöntemdir .

Şunları yapabilirsiniz E-posta listesi oluşturmaktır insanlara bir bülten veya özel teklifler abone olma şansı sunuyoruz sitenizde kısa formları oluşturarak. İnsanlar e-posta adreslerini gönderdiğinde, almak için kaydoldukları materyalleri onlara göndermeye başlayabilirsiniz.

İnsanlar e-postaları gönüllü olarak istediklerinden, onları almaktan çok mutlu olacaklar. Ayrıca, sitenizi daha önce ziyaret etmiş olmaları, sunduğunuz ürünle ilgili kazanılmış bir ilgiyi gösterir. Birlikte, bu iki faktör e-posta pazarlamasını özellikle etkili kılar.

MediaPetra, B2B dijital pazarlamanızı hızlandırabilir

B2B dijital pazarlama ve reklam stratejilerinizi hayata geçirmek için yardıma mı ihtiyacınız var ? MediaPetra size yardım etmeyi çok ister! 9 yılı aşkın tecrübemizle B2B şirketleri için dijital pazarlamayı biliyoruz ve kampanyalarınızı optimize etmek için gereken her şeye sahibiz.

Bizim ile dijital pazarlama hizmetleri, ve yukarıda listelenen stratejiler için çalışma alırsanız. Ayrıca, sizi yakından bilgilendirmek ve sizin için yaptığımız her şeyle ilgilenmek için özel bir hesap temsilcisi alacaksınız.

Bizimle çalışmaya başlamak için bizi 0549-486-56-04 numaralı telefondan arayın veya bugün çevrimiçi olarak bizimle iletişime geçin !

Leave a Reply