Açık Pzt - Cuma 10:00-18:00
info@mediapetra.com İletişim 0549 486 56 04
Açık Pzt - Cuma 10:00-18:00
info@mediapetra.com İletişim 0549 486 56 04

Dijital Pazarlama Ajansı Müşterinin Yatırım Getirisini Artırmak İçin Ne Yapar?

Dijital pazarlama ajansı: Dünya dijitalleşirken, ürününüzü/hizmetlerinizi etkili bir şekilde tanıtmak için dijital pazarlamaya başlamalısınız.

dijital pazarlama ajansı


Dijital pazarlama hizmetleri ayrıca yatırım getirinizi gerçek zamanlı olarak takip etmenize yardımcı olur, bu da hızlı bir şekilde uyum sağlayıp sonuç alabileceğiniz anlamına gelir. Harika bir dengeleyicidir ve küçük işletmeler de büyük şirketler kadar bundan faydalanır.

İnsanlar bir e-ticaret mağazasına erişmenin, bir ürün satın almanın, fiyatı ödemenin, herhangi bir yerden herhangi bir zamanda bir taksi rezervasyonu yapmanın rahatlığını seviyor. Dijital pazarlamanın tüm bu yıllar boyunca büyümesinin nedeni budur. Sosyal medyanın gücü, sürekli uyarlanan Google Arama Motoru algoritmaları, kullanıcı amaçlı reklamlar ve daha birçok teknikle çevrimiçi görünürlüğünüzü artırabilirsiniz.

Elbette dijital pazarlama, geleneksel pazarlamadan ayrı olarak yapılmamaktadır. Günümüzde geleneksel pazarlama da dijital unsurlara yer vermeye başladı. Bir dahaki sefere bir gazete reklamına yerleştirilmiş bir QR kodu gördüğünüzde, dijital pazarlamanın gün geçtikçe büyüdüğünü bilirsiniz. 

Bir televizyon veya radyo reklamı bile bir web sitesinden söz edilmeden tamamlanmış sayılmaz.
Bu rakamlardan yararlanmak için SEO , sosyal medya pazarlaması, içerik pazarlaması ve hemen hemen tüm dijital pazarlama alanlarında uzmanlaşmış bir dijital pazarlama ajansı ile çalışmalısınız.

Dijital Pazarlama Ajansı nedir?


Dijital pazarlama ajansı, dijital pazarlama konusunda uzmanlığı olmayan ve tam teşekküllü bir şirket içi dijital pazarlama ekibine sahip olma araçlarına sahip olmayan işletmelere tek bir çatı altında çok çeşitli pazarlama hizmetleri sunar.
İşte bir dijital pazarlama ajansı tarafından yürütülen faaliyetlere genel bir bakış.

MONİTÖR

 • İnsanlar ne arıyor?
 • Ne sıklıkla bir şey ararlar?
 • Nerede çok zaman harcıyorlar?
 • Kaç satış dönüşümü var?
 • İnsanlar hangi içeriği sever?

KULLANILAN DİJİTAL ORTAM

 • İnternet
 • Mobil uygulamalar
 • Anlık mesajlaşma
 • Podcast’ler
 • Digital TV
 • Reklam panoları
 • Radyo kanalları
 • Sosyal medya

DİJİTAL PAZARLAMA AJANSI İLE STRATEJİNİZİ BELİRLEYİN

 • Sosyal medya
 • İçerik
 • Reklam
 • PPC
 • Mesajlaşma
 • Diğer dijital kanallar

KAMPANYAYI GELİŞTİR

 • İçerik
 • Web Tasarım
 • Grafikler
 • Programlar
 • Medyayı tanımlayın
 • Kampanyanın tüm cihazlar, tüm protokoller ve spesifikasyonlar için hazır olduğundan emin olun

KAMPANYAYI YÜRÜT

 • kullanıcı kim?
 • Kullanıcı neyi takip ediyor?
 • Kullanıcı internette ne yapar?
 • Kullanıcılar belirli bir ürün veya hizmet için en çok hangi dijital kanalları kullanıyor?
 • Kullanıcı konumu
 • Kullanıcının dijital medya kullanımı
 • Web sitenizdeki kullanıcı işlemleri
 • Rakip web sitelerinde kullanıcı eylemleri

İLE BİTER

 • Analiz
 • Bildiri
 • Gerekirse kampanyayı gözden geçirin ve yeniden düzenleyin

Dijital Pazarlama Ajansı Türleri

1. Tam Hizmet Dijital Pazarlama Ajansı

Tam hizmet dijital pazarlama ajansları, kapsamlı bir pazarlama hizmetleri seti sunar ve pazarlama, satış ekiplerinizin işinizin diğer alanlarına odaklanmasını sağlar. Bu ajanslar, şirket içi pazarlama ve satış uzmanlarına sahip olmayan küçük işletmelere ve yeni kurulan şirketlere çok yardımcı olacaktır.

Ayrıca, tam hizmetli bir dijital pazarlama ajansı, büyük işletmeler bile bu ajanslarla ortak olsa bile tüm dijital pazarlama faaliyetleriyle ilgilenecektir.

2. SEO Şirketi

Arama motoru optimizasyonu (SEO) konusunda uzmanlaşmış ajanslar, müşterilerinin web sitelerinin ve web sitesi içeriğinin arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasına yardımcı olur. Anahtar kelime araştırması, web sitesi denetimleri, geri bağlantı denetimleri, web sitesi ve blog içeriği, web sitenizin meta verilerinin kalitesinin değerlendirilmesi, bağlantı oluşturma vb. ile ilgilenmek için ekiplerinde uzmanlar olacaktır.

Ayrıca, profesyonel bir SEO şirketi, Google Analytics, Google Arama Konsolu, SEM Rush, SEO Moz gibi çeşitli veri analitiği ve web sitesi geliştirici araçlarından en iyi şekilde yararlanma konusunda uzman olacaktır. Google gibi arama motorları algoritmalarını sürekli güncellemeye devam ettiğinden, bu SEO şirketleri güncel kalacaktır.

3. Dijital Reklam (PPC) Ajansı

Dijital reklam ajansları, çeşitli dijital platformlarda dikkat çekici ve anahtar kelime açısından zengin reklamlar oluşturma konusunda uzman olacaktır.

4. Sosyal Medya Ajansı

Sosyal medya ajansları, sık güncellemeler yayınlamanıza, işletmeniz hakkında reklam vermenize ve sosyal medya hesaplarınızı optimize etmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca ajanslar, sosyal medya platformlarında müşteri etkileşimlerine yanıt verme ve tepki verme, çapraz tanıtım için etkileyici sosyal yardım ve bağlı kuruluş pazarlaması ile ilgili hizmetler sunacak.

5. Dijital Pazarlama Danışmanı

Dijital pazarlama danışmanı, bir dijital pazarlama ajansına bağlı olabilecek veya olmayabilecek bir profesyoneldir. Dijital pazarlama danışmanları, geniş bir dijital pazarlama bilgisine sahiptir ve işletmelerin bir dijital pazarlama stratejisi geliştirmelerine yardımcı olabilir.

Media Petra Tam Hizmet Dijital Pazarlama Ajansıdır

Neden Bir Dijital Pazarlama Ajansı ile Çalışmalısınız?

Dijital pazarlama, geleneksel pazarlamanın aksine sürekli bir faaliyettir. Web sitenizi arama motoru sonuçlarının en üstüne çıkarmak savaşın sadece yarısıdır. Onu orada tutmak sürekli bir çalışmadır.

Dijital pazarlama ajansları, işletme web sitenizin ve markalarınızın dijital müşteri tarafından her zaman görünür olmasını sağlamak için SEO, arama motoru pazarlaması (SEM), sosyal medya pazarlaması (SMM), içerik pazarlaması ve mobil pazarlama gibi stratejiler kullanır.

Aslında, insanlar web sitenizi telefon numaranızı bilmek istediklerinden daha fazla bilmek isterler. Temel olarak, ilk temas kurulmadan önce bile sizi tanımak istiyorlar.

Artık dijital pazarlamanın içerdiği faaliyetleri bildiğinize göre, pazarlama kapsamının neden tek bir kişi tarafından yönetilemeyeceğini anlayabilirsiniz. Geleneksel pazarlama söz konusu olduğunda, çoğu işletme görevleri bir reklam ajansına devretmekten mutluluk duyar, ancak dijital pazarlama operasyonlarını yürütmek için bir ajans kiralamak söz konusu olduğunda bir adım geriye gider.

Dijital pazarlama, bazı blog gönderileri yazmak, Facebook sayfaları oluşturmak veya başkaları gibi basit bir iş değildir. Ayrıca tek seferlik bir aktivite olmayıp sürekli çaba gerektirir..

Tüm zamanınızı pazarlamaya harcamak, işinizin diğer alanlarını kaybetmenize neden olur. Tüm bu sorunlar için en iyi çözüm, kurum içi bir dijital pazarlama ajansı ile çalışmaktırç

Dijital Pazarlama Ajansı ile Çalışmanın Avantajları

Dijital pazarlama, sanal dünyada işletmeniz için bir mihenk taşı oluşturur. İçeriğin küratörlüğünü yapmak, sosyal medyada yayınlamak, çeşitli çevrimiçi platformlarda reklam vermek ve bir dijital pazarlama uzmanının rehberliği olmadan diğer dijital pazarlama tekniklerini uygulamak göz korkutucu olacaktır.

Bir ajansla ortak olduğunuzda, ekip, işletmeniz için çevrimiçi kanallarda benzersiz bir sanal yüz oluşturmakla ilgilenecektir. Bu nedenle, bir dijital pazarlama ajansı ile ortaklık kurmak günün ihtiyacı haline geldi.

Üstelik profesyonellerden yardım alarak birçok avantajı deneyimleme ayrıcalığına sahip olacaksınız.

Mevcut dijital pazarlama müşterilerimizin görüşlerine dayanarak, bir dijital pazarlama ajansına yatırım yaparak yararlanabileceğiniz birkaç avantajı listeledik.

 1. Temel iş operasyonlarınızı yürütmeye odaklanabilir
 2. Toplam işe alma maliyetinde, maaş paketinde , ofis kurulum fiyatlandırmasında ve diğer giderlerde azalma
 3. En son teknolojileri, pazarlama araçlarını ve uygulamalarını uygulamaya erişim
 4. Hedef kullanıcılarınızın davranışlarına, tercihlerine ve ilgi alanlarına göre sonuç odaklı pazarlama teknikleri uygulayın
 5. Bol yaratıcılık ve yeni bakış açılarıyla daha fazla çözüm üretin
 6. Dijital pazarlama son teslim tarihlerinizi zamanında veya öncesinde karşılayın

Bir Dijital Pazarlama Ajansı ile Çalışmaya Başlamadan Önce Bu 10 Soruyu Sorun

Daha fazla soru sorduğunuzda tüm şüphelerinizden kurtulursunuz.

Burada, işe başlamadan önce ajansa sormanız gereken bazı soruları listeledik.

 1. Belirlenmiş bir irtibat kişiniz veya proje yöneticiniz olacak mı?
 2. Dijital pazarlama kampanyanızın durumu hakkında ne sıklıkla bilgilendirileceksiniz?
 3. İşletme sahipleri sektörü biliyor mu?
 4. Müşterileri kim?
 5. Ne tür dijital pazarlama hizmetleri sunuyorlar?
 6. Sizinki gibi şirketlerle başarılarının kanıtı var mı?
 7. Firmanın kalifiye uzmanlardan oluşan bir ekibi var mı?
 8. Ajansın önemli bir çevrimiçi varlığı var mı?
 9. Sitelerinde herhangi bir referans var mı?
 10. Yelp veya Google incelemeleri ne diyor?

Sonuç olarak

Gördüğünüz gibi, bir dijital pazarlama uzmanı işinizi anlamakla başlar ve hedef müşterileriniz, işletme markanızın dijital arenadaki mevcut durumu hakkında veri toplar.

Media Petra’dan yardım almak isterseniz , mesaj veya +90 (549) 486-5604 numaralı telefon aracılığıyla ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız!

Leave a Reply

dijital pazarlama

Media Petra, müşterilerini güçlendirmeye adanmış, değerlere dayalı bir Dijital Pazarlama ajansıdır.

Media Petra 2018 yılında ilk temelleri atılan çeşitli marka ve işletmelere dijital pazarlama, sosyal medya yönetimi, web tasarım, marka danışmanlığı, kurumsal pazarlama ve google reklam hizmetleri veren bir çözüm ortağıdır.

Yıllar boyunca globaldeki rakipleriyle yarışan firmalar ve yepyeni girişimlerle çalıştık. Sizinki gibi hırslı işletmelerin farkındalıklarını oluşturduk, web trafiğini artırarak, müşterilerle bağlantı kurarak ve genel satışları artırarak daha fazla kar elde etmesine yardımcı olduk. 

Dijital Pazarlamaya yaklaşımımız, hangi stratejilerin işe yaradığı ve hangi yöntemlerin yanlış olduğu etrafında benzersiz bir şekilde inşa edilmiştir. Google’ın arama algoritmasında geçerli olan 200’den fazla doğrulanmış faktörle, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Google partnerliğimiz ile işlerinizi en optimum performans çalışmaları ile yükseltiyoruz.

dijital pazarlama ajansı