Açık Pzt - Cuma 10:00-18:00
info@mediapetra.com İletişim 0549 486 56 04
Açık Pzt - Cuma 10:00-18:00
info@mediapetra.com İletişim 0549 486 56 04

İstanbul Seo Ajansı

İstanbul Seo Ajansı | Seo Aslında Nedir?

İstanbul Seo Ajansı İnternet pazarlama endüstrisi, kısmen sürekli artan moda sözcükleri ve kısaltmalar nedeniyle zaman zaman çok belirsiz olabilir. Bir işletme sahibi olarak, bu sinir bozucu olabilir. SEO’ya “ihtiyacınız” olduğunu duymaya devam ediyorsunuz, ancak birçok ajans size gerçekte ne için ödeme yapacağınızı açıkça söylemez.

Media Petra Dijital Pazarlama Ajansı olarak şeffaflığa inanıyoruz. Uzmanlarımızdan biriyle konuşarak ücretsiz değerlendirme alabilir ve tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Hemen yardım için 0549-486-5604’ü arayabilir veya çevrimiçi olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz !

SEO ajanslarının ne yaptığı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdan okumaya devam edebilirsiniz! Bu makale, SEO çalışmasına tam olarak neyin dahil olduğunu açıklar, böylece ilerlerken ne bekleyeceğinizi bileceksiniz.

istanbul seo ajansı

1. Sayfa içi ve sayfa dışı SEO

Kısa bir not olarak, SEO ajanslarının “sayfa içi” ve “sayfa dışı” SEO’dan bahsettiğini duyabilirsiniz.

Sayfa İçi SEO , bağlantı yapıları, biçimlendirme, başlıkların doğru kullanımı vb. gibi web sitenizin üzerinde doğrudan kontrole sahip olduğunuz öğelerini ifade eder.

Sayfa dışı SEO , bağlantı kurma, sosyal yardım ve web siteniz aracılığıyla doğrudan kontrol edemediğiniz her şey gibi şeyleri ifade eder.

Sayfa içi ve sayfa dışı SEO çalışmaları arasında da genellikle örtüşme vardır

2. Teknik SEO

Teknik SEO, esas olarak web sitenizin mimarisini ifade eder. Şunlar gibi şeyler içerir:

  • Temiz bir bağlantı yapısı
  • Başlık etiketlerinin doğru kullanımı
  • Düzgün uygulanmış 301 yönlendirmeleri
  • Sayfa yükleme hızı
  • Mobil uyumluluk

Bunlar, SEO stratejinizi güçlü bir temel üzerine inşa edebilmeniz için doğru şekilde ayarlanması gereken çok temel unsurlardır. Birçoğu ilk site denetimi sırasında düzeltilebilir. İstanbul seo ajansı Media Petra bunu sizin için en iyiye optimize eder.

3. Anahtar kelime araştırması

Anahtar kelime araştırması , işletmeniz için hedeflenecek en iyi arama sorgularını keşfetme sürecidir.

Bu basit görünebilir, ancak uygun anahtar kelime araştırması çok çalışma gerektirir. Belirli bir anahtar kelimenin ne kadar “iyi” olduğunu belirleyen birçok faktör vardır.

Arama hacmi, rekabet düzeyi ve kullanıcı amacı, bunlar iyi SEO ajanslarının anahtar kelime araştırması yaparken dikkate aldığı özelliklerden sadece birkaçıdır.

4. Link İnşası / Erişim

Bu, iyi bir SEO çalışmasının en yoğun çalışma yönlerinden biridir. Web sitenizin Google’ın gözündeki itibarının büyük bir kısmı, geri bağlantı profiline dayanmaktadır. Esasen, yüksek otoriteye sahip web sitelerinden web sitenize yönlendiren daha yüksek kaliteli bağlantılar, Google ve diğer arama motorlarının sayfalarınızı kullanıcılarına önerme olasılığı daha yüksektir.

Çoğu SEO uzmanının web sitenizde çalışırken kullanacağı birkaç farklı bağlantı kurma stratejisi vardır, örneğin:

  • Diğer web sitelerine yüksek kaliteli içerik (infografikler, videolar, misafir gönderileri) sunmak
  • Web sitenizi saygın dizinlere dahil etme
  • Doğal olarak bağlantılı olan harika içerikler oluşturma

Google, düşük kaliteli backlinkler almayı, yalnızca SEO için spam backlink kurma ve diğer itibarsız uygulamalar nedeniyle “doğal olmayan bağlantı profilleri” olarak algılar ve web sitelerine zarar verir, bu sebeple bağlantı oluşturma, süreç hakkında kapsamlı bir bilgi gerektirir.

Web siteniz Google’dan bir ceza alırsa , siz sorunu çözene kadar dizini tamamen kaldırılabilir. Bu, bağlantı kurmayı ilk seferde doğru yapmanın çok önemli olduğu anlamına gelir.

5. İçerik oluşturma

SEO içerik olmadan çalışmaz. İçerik oluşturma, blog gönderilerinden site makalelerine ve kapsamlı bilgi grafiklerine kadar her şey olabilir. Amaç, diğer insanların doğal olarak veya sosyal yardım sonucunda bağlantı kuracağı yüksek kaliteli içerik oluşturmaktır .

Doğru içerik oluşturma, göründüğü kadar kolay değildir. Web sitenize değer katan içeriği tutarlı bir şekilde yayınlamak zor olabilir ve tüm süreç, anahtar kelime araştırması ve uzman SEO ajansı tarafından da yönetilir.

6. Rakip araştırması

Rakip araştırması, herhangi bir SEO stratejisinin hayati parçasıdır.

İnternet pazarlamasının en kullanışlı yönü, rakiplerinizin stratejilerine ne kadar kolay bir şekilde göz atabileceğinizdir. Dijital dünyada, bir rakip için bir şey başarı getiriyorsa, benzer bir stratejiyi kullanma ve benzer başarıyı görme şansınız çok yüksektir.

Rakip araştırması, bağlantı fırsatlarını belirlemek için rakip web sitelerinin geri bağlantı profilini izlemeyi, belirli anahtar kelimeler için sizi geride bırakan sitelere bakmayı ve ne tür içerik yaptıklarını ve nasıl yaptıklarını görmek için genel olarak rakip web sitelerini kontrol etmeyi içerir. yeniden teşvik ediyor.

Rakip araştırması, genel olarak ne kadar dinamik SEO ve İnternet pazarlaması olduğu için bu kadar önemlidir. En iyi uygulamalar sürekli değişiyor ve sektörünüzdeki diğerlerinin ne yaptığını takip etmek, geride kalmadığınızdan emin olmanıza yardımcı oluyor.

7. Negatif SEO’yu Önleyin

Bu, teknik SEO ve bağlantı kurma ile örtüşmektedir. İyi geri bağlantılar olduğu gibi, sitenizin sıralamasına zarar verebilecek kötü geri bağlantılar da vardır.

Sitenize gelen bağlantıları takip etmek çok önemlidir, böylece kötü olanlar Google üzerinden reddedilerek veya bağlantı veren web sitelerinden kibarca onları kaldırmalarını isteyerek kaldırılabilir.

İstanbul SEO ajansı mı arıyorsunuz?

Artık SEO çalışmasına tam olarak neyin dahil olduğunu bildiğinize göre, ortak olmak için mükemmel ajansı aramaya başlayabilirsiniz.

Media Petra’da, İnternet pazarlamacılarından oluşan uzman ekibimiz, çeşitli sektörlerdeki müşteriler için özel SEO stratejileri oluşturma konusunda yılların deneyimine sahiptir. Son derece etkili bir SEO kampanyası yürütmek için ne gerektiğini biliyoruz ve işiniz için tam da bunu yapmayı çok isteriz.

Daha fazla bilgi veya ücretsiz fiyat teklifi için bugün bize ulaşın !

Leave a Reply